informace

TÁBOŘIŠTĚ

Tábořiště se nachází nad obcí Březník, v krásné a turisticky oblíbené oblasti - přímo na hranici přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice. Krom nádherné přírody je možné v okolí nalézt několik hradních zřícenin, rozhledny, zámek, atp. Nejbližším větším městem je Náměšť nad Oslavou.

V areálu je několik ohnišť, volejbalové a fotbalové hřiště, celý areál je ohrazen a v noci osvětlen

Centrem táborového života školáků je krytý altán se stoly a lavicemi. V případě nepříznivého počasí je možné se uchýlit do klubovny ve zděné budově.

Človíčkové předškolního věku (od 2 let) mají k dispozici téměř samostatné prostory - vlastní velkou společenskou místnost, jídelnu, kuchyňku, velkou terasu a ohniště.

POBYT

Tábor každý rok probíhá dva týdny na konci července. Školáci využívají celý dvoutýdenní pobyt, předškoláci a prvňáčci mají možnost se přihlásit pouze na jeden týden. (Je lepší, využít ten první - děti tak nenastupují do "rozjetého" programu a mají tak snadnější adaptaci. A obvykle také "týdenní" děti odmítají po týdnu odjet a zůstávají až do konce tábora.)

U malých Človíčků a příměstských táborů je to stejné - děti s námi mohou být pouze týden, mohou být týdny dva.

UBYTOVÁNÍ

Školáci a děti zahajující školní docházku jsou ubytováni ve čtyřlůžkových chatkách (dvě patrové postele) s běžným vybavením - včetně elektrických zásuvek.

Malí Človíčkové jsou ubytováni ve zděné budově, ve 4 - 5 lůžkových pokojích,

HYGIENA

Hygienické zázemí pro školáky je umístěno v samostatném zděném objektu (umyvadla a sprchy, teplá i studená voda, splachovací wc).

Malí človíčkové mají celé sociální zázemí přímo v budově, ve které jsou ubytováni.

STRAVOVÁNÍ

Je zajištěno 5x denně. V případě delšího večerního programu připravujeme i malou druhou večeři. Když je někdo velký jedlík, dostane přidáno. Pokud dítě něco jíst nechce nebo nemůže, vždy pro něj vymyslíme náhradní řešení. Když je hlad opravdu velký, jsou v kuchyni k dispozici rohlíky nebo chléb i mezi pravidelnými jídly. Večeře jsou většinou teplé. Ovoce a zeleninu mají děti každý den. Pitný režim je samozřejmostí, pití k dispozici celý den i noc.

Příměstské tábory využívají vlastní stravování.

Možnost bezlepkové či jiné diety (děti s celiakií a potravinovými alergiemi s námi jezdí každý rok).

DOPRAVA

Autobus pro odvoz dětí zajišťujeme na trase Brno - tábořiště a zpět. Pokud nejste z Brna, můžete děti přivézt na tábor nebo do Brna individuálně. Pro příměstské tábory platí individuální doprava až na tábořiště.

ZAVAZADLA

S těžkými kufry dětem pomůžeme do autobusu i do chatky. S balením zavazadel na konci tábora pomáhají malým dětem dospěláci.

NEMOCI

Na táboře fungují dva prověření, vyškolení a zodpovědní zdravotníci, většina ostatních dospěláků absolvovala zdravotnický kurz.

V Náměšti nad Oslavou se o nás stará velmi hodná dětská lékařka. Pokud potřebujeme rentgen a podobné vyšetření, využíváme důsledně dětskou nemocnici v Brně. Všechna náročnější vyšetření a ošetření s Vámi telefonicky konzultujeme.

KLÍŠŤATA

Ani nám se bohužel nevyhýbají. Děti však důsledně kontrolujeme, aby používaly své spreje, krémy apod. Máme velmi pečlivé a přísné zdravotníky, kteří případná klíšťata odstraňují a ranky po nich ošetřují. Na konci tábora předáváme rodičům evidenci v průběhu tábora přisátých klíšťat a dalších poranění či onemocnění.

SMUTNO

Snažíme se, aby na smutnění neměly děti moc času. Před spaním čteme dětem pohádky a povídáme si s nimi. Pokud se nějaké smutno objeví, společnými silami ho zaháníme. Pokud by bylo smutnění tak velké, že by trápilo Vaše dítko, ostatní děti i nás, určitě Vám zavoláme a poradíme se s Vámi.

DOSPĚLÁCI

Všichni, kteří se o děti starají, splňují požadavky pro výkon dané činnosti. Táboříme s dětmi již dlouhá léta, vedoucí a instruktoři bývali kdysi malými táborníky na stejném táboře. Všichni dospěláci pracují na táboře zdarma, v době svých prázdnin a dovolených. Je nás všech téměř 20, jsme schopni se navzájem zastupovat, o děti se dokážeme postarat ve všech situacích. Jsou mezi námi profesionální pedagogové, zdravotníci, pečovatelky, studenti pedagogiky i zdravotnických oborů, mámy a tátové.

Pro odpovědi na další otázky nás kontaktujte:

detibrno@detibrno.cz