informace

TÁBOŘIŠTĚ

Tábořiště se nachází v podhradí hradu Cimburk u Koryčan. Místo je vstupní branou do přírodního parku Chřiby - Evropsky významné lokality.

V areálu jsou čtyřlůžkové chatky, zděná budova s kuchyní a jídelnou, hřiště, ohniště, areál je oplocen a v noci osvětlen. Človíčkové předškolního věku mají k dispozici téměř samostatné prostory ve zděné budově a jejím okolí.


OKOLÍ TÁBORA

STRAVOVÁNÍ

Je zajištěno 5x denně. V případě delšího večerního programu připravujeme i malou druhou večeři. Když je někdo velký jedlík, dostane přidáno. Pokud dítě něco jíst nechce nebo nemůže, vždy pro něj vymyslíme náhradní řešení. Když je hlad opravdu velký, jsou v kuchyni k dispozici rohlíky nebo chléb i mezi pravidelnými jídly. Večeře jsou většinou teplé. Ovoce a zeleninu mají děti každý den. Pitný režim je samozřejmostí, pití k dispozici celý den i noc.

Možnost bezlepkové či jiné diety (děti s celiakií a potravinovými alergiemi s námi jezdí každý rok).

HYGIENA

Hygienické zázemí pro školáky je umístěno v samostatném objektu (umyvadla a sprchy, teplá i studená voda, splachovací wc). Malí človíčkové mají celé sociální zázemí přímo v budově, ve které jsou ubytováni.

DOPRAVA

Autobus pro odvoz dětí zajišťujeme na trase Brno - tábořiště a zpět. Pokud nejste z Brna, můžete děti přivézt na tábor nebo do Brna individuálně.

ZAVAZADLA

S těžkými kufry dětem pomůžeme do autobusu i do chatky. S balením zavazadel na konci tábora pomáhají malým dětem dospěláci.

NEMOCI

Na táboře fungují dva prověření, vyškolení a zodpovědní zdravotníci, většina ostatních dospěláků absolvovala zdravotnický kurz.

V místě se o nás stará velmi hodná dětská lékařka. Pokud potřebujeme rentgen a podobné vyšetření, využíváme dětskou nemocnici v Brně, případně nemocnici v Kyjově. Všechna náročnější vyšetření a ošetření s rodiči telefonicky konzultujeme.

KLÍŠŤATA

Ani nám se bohužel nevyhýbají. Děti však důsledně kontrolujeme, aby používaly své spreje, krémy apod. Máme velmi pečlivé a přísné zdravotníky, kteří případná klíšťata odstraňují a ranky po nich ošetřují. Na konci tábora předáváme rodičům evidenci v průběhu tábora přisátých klíšťat a dalších poranění či onemocnění.

SMUTNO

Snažíme se, aby na smutnění neměly děti moc času. Před spaním čteme dětem pohádky a povídáme si s nimi. Pokud se nějaké smutno objeví, společnými silami ho zaháníme. Pokud by bylo smutnění tak velké, že by trápilo Vaše dítko, ostatní děti i nás, určitě Vám zavoláme a poradíme se s Vámi.

DOSPĚLÁCI

Všichni, kteří se o děti starají, splňují požadavky pro výkon dané činnosti. Táboříme s dětmi již dlouhá léta, vedoucí a instruktoři bývali kdysi malými táborníky na stejném táboře. Všichni dospěláci pracují na táboře zdarma, v době svých prázdnin a dovolených. Jsme schopni se navzájem zastupovat, o děti se dokážeme postarat ve všech situacích. Jsou mezi námi profesionální pedagogové, zdravotníci, pečovatelky, studenti pedagogiky i zdravotnických oborů, mámy a tátové.

Pro odpovědi na další otázky nás kontaktujte:

detibrno@detibrno.cz