informace

TÁBOŘIŠTĚ

Tábořiště se nachází nedaleko obce Tichov na jižní straně Vizovických vrchů.

V areálu jsou čtyřlůžkové chatky, zděná budova s kuchyní, jídelnou a sociálním zařízením. Areál je v noci osvětlen.

STRAVOVÁNÍ

Je zajištěno 5x denně. V případě delšího večerního programu připravujeme i malou druhou večeři. Když je někdo velký jedlík, dostane přidáno. Pokud dítě něco jíst nechce nebo nemůže, vždy pro něj vymyslíme náhradní řešení. Když je hlad opravdu velký, jsou v kuchyni k dispozici rohlíky nebo chléb i mezi pravidelnými jídly. Večeře jsou většinou teplé. Ovoce a zeleninu mají děti každý den. Pitný režim je samozřejmostí, pití k dispozici celý den i noc.

Možnost bezlepkové či jiné diety (děti s potravinovými alergiemi s námi běžně jezdí).

HYGIENA

Hygienické zázemí je umístěno v hlavní budově (umyvadla a sprchy, teplá i studená voda, splachovací wc).

DOPRAVA

Autobus pro odvoz dětí zajišťujeme na trase Brno - tábořiště a zpět. Pokud nejste z Brna, můžete děti přivézt na tábor individuálně.

ZAVAZADLA

S těžkými kufry dětem pomůžeme do autobusu i do chatky. S balením zavazadel na konci tábora pomáhají malým dětem dospěláci.

NEMOCI

Na táboře fungují prověření, vyškolení a zodpovědní zdravotníci, většina ostatních dospěláků absolvovala zdravotnický kurz. Všechna náročnější vyšetření a ošetření s rodiči telefonicky konzultujeme.

KLÍŠŤATA

Ani nám se bohužel nevyhýbají. Děti však důsledně kontrolujeme, aby používaly své spreje, krémy apod. Máme velmi pečlivé a přísné zdravotníky, kteří případná klíšťata odstraňují a ranky po nich ošetřují. Na konci tábora předáváme rodičům evidenci v průběhu tábora přisátých klíšťat a dalších poranění či onemocnění.

SMUTNO

Snažíme se, aby na smutnění neměly děti moc času. Před spaním čteme malým dětem pohádky a povídáme si s nimi. Pokud se nějaké smutno objeví, společnými silami ho zaháníme. Pokud by bylo smutnění tak velké, že by trápilo Vaše dítko, ostatní děti i nás, určitě Vám zavoláme a poradíme se s Vámi.

DOSPĚLÁCI

Všichni, kteří se o děti starají, splňují požadavky pro výkon dané činnosti. Táboříme s dětmi již dlouhá léta, vedoucí a instruktoři bývali kdysi malými táborníky na stejném táboře. Všichni dospěláci pracují na táboře zdarma, v době svých prázdnin a dovolených. Jsme schopni se navzájem zastupovat, o děti se dokážeme postarat ve všech situacích. Jsou mezi námi profesionální pedagogové, zdravotníci, pečovatelky, studenti pedagogiky i zdravotnických oborů, mámy a tátové.

Pro odpovědi na další otázky nás kontaktujte:

detibrno@detibrno.cz

© 2016
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky